Reagon Meta për vrasjen e turistëve: Shpejtësi për drejtësi. Akte të tilla dëmtojnë imazhin e vendit

Publikuar tek: aktualitet, më 18:48 04-07-2015 Reagon Meta për vrasjen e turistëve: Shpejtësi për drejtësi. Akte të tilla dëmtojnë imazhin e vendit Ilir Meta

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka reaguar për mediat lidhur me ngjarjen e rëndë të ditës në Dukagjin ku u vranë dy turistë çekë. Meta kërkon nga organet kompetente që të veprohet me shpejtësi për vendosjen përpara drejtësisë të autorëve ndërsa shton se akte të tilla cënojnë rëndë imazhin e vendit.

“Dënoj me ashpërsi aktin barbar në të cilin humbën jetën në mënyre brutale dy turistë çekë, të cilët kishin zgjedhur të vizitonin Shqipërinë dhe shijonin mikpritjen dhe bukuritë e saj. Shreh të gjithë solidaritetin familjeve të dy turistëve të vrarë dhe kerkoj nga organet e zbatimit të ligjit të veprojnë me shpejtësi dhe vendosin përpara drejtësisë autorët e këtij akti barbar, i cili bie ndesh me traditat e mikpritjes, bujarisë dhe besës së krahinës së Dukagjinit dhe gjithë popullit shqiptar.

Akte të tilla dëmtojnë rëndë imazhin e vendit si një destinacion turistik dhe kërkoj nga organet kompetente të marrin te gjitha masat që raste të tilla të mos përsëriten në të ardhmen”, përmbyll Meta në deklaratën e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Thirrja e Blendi Fevziut: Shteti të veprojë shpejt. Jemi vrarë të gjithë nga pak e turpëruar shumë
Në Shkodër, qytetarët në tubim të heshtur për turistët e vrarë. Mbajnë në duar flamurin çek »
Article Logic
Execution time: 0.01130199432373
array(1) { ["section"]=> string(104) "reagon-meta-per-vrasjen-e-turisteve-shpejtesi-per-drejtesi-akte-te-tilla-demtojne-imazhin-e-vendit-15346" }