Reagon PD-ja për ndjekjen penale të Fiqiri Ismalit, Paloka: Po kërcënohen qytetarët për dëshmi të rreme

Publikuar tek: politike, më 14:13 13-06-2015 Reagon PD-ja për ndjekjen penale të Fiqiri Ismalit, Paloka: Po kërcënohen qytetarët për dëshmi të rreme

Kreu i Grupit Parlamentar, Edi Paloka ka reaguar sot pas ndjekjes penale për kandidatin e tyre në Vorë, Fiqiri Ismailin. Së bashku me Ismailin dhe disa anëtarë të shtabit të tyre elektoral, Paloka ka akuzuar për kërcënime të policisë dhe vënien e saj në dispozicion të Ramës dhe Metës.

“Policia është në shërbim të Ramës dhe Metës. Rama-Meta nuk po ndalen.Iu bllokua malli nga ministri I LSI, iu bllokuan mjetet e punës dhe nga dje policia kërkon të bllokoj ëtërësisht biznesin e tij. Policët banditë kërcënojnë qytetarët të bëjnë dëshmi të rreme”, tha Paloka.

Fiqiri Ismali po ndiqet penalisht për blerje votash.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009674072265625
array(1) { ["section"]=> string(107) "reagon-pd-ja-per-ndjekjen-penale-te-fiqiri-ismalit-paloka-po-kercenohen-qytetaret-per-deshmi-te-rreme-13463" }