Reagon Presidenti Trump: ISIS në prag të dështimit

Publikuar tek: bota, më 22:41 17-02-2019 Reagon Presidenti Trump: ISIS në prag të dështimit

Presidenti i SHBA Donald Trump deklaroi se kalifati islamik, ISIS është në prag të dështimit.

Trump në mesazhet në rrjetet sociale thotë se ISIS është duke u rrënuar.

‘Shtetet e Bashkuara i kërkojnë Britanisë, Francës, Gjermanisë dhe aleatëve të tjerë evropianë që të marrin 800 luftëtarë të ISIS-it që janë kapur në Siri dhe t’i nxirrnin në gjyq’, shkruan ai.

Ai  gjithashtu shtoi se SHBA fitoi 100 për qind mbi Kalifatin dhe se Europa nuk duhet të pranojë asnjë lloj elementi të ISIS.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013679981231689
array(1) { ["section"]=> string(56) "reagon-presidenti-trump-isis-ne-prag-te-deshtimit-153182" }