Reaguan pas vdekjes së Marko Bellos, Arben Malaj ‘shpërthen’ ndaj ish-kolegëve socialistë: E shpallët ‘armik të partisë’ dhe s'i dhatë mundësi t’i shërbente vendit

Publikuar tek: politike, më 18:34 04-12-2020 Reaguan pas vdekjes së Marko Bellos, Arben Malaj ‘shpërthen’ ndaj ish-kolegëve socialistë: E shpallët ‘armik të partisë’ dhe s'i dhatë mundësi t’i shërbente vendit Bello - Malaj

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Marko Bello, është ndarë sot nga jeta në moshën 59-vjeçare, në Turqi, aty ku po kurohej për Covid-19. Ai ndodhej i shtruar në spital prej 23 ditësh, por nuk mundi ta mposhtë virusin.

Reagimet për ndarjen nga jeta të ish-deputetit socialist kanë qenë të shumta, kryesisht në radhët e ish-kolegëve të tij. Mirëpo disi cinik dhe shumë kritik është treguar ish-ministri i Financave në kohën e PS, 1997-2005, Arben Malaj, me anë të një shënimi në rrjete sociale.

Reagimet e të majtëve, kryesisht Ballës, Majkos apo Ruçit Malaj i konsideron hipokrizi dhe pangopësi, duke kërkuar që të tregojnë respekt për figurën e tij.

“Pasi e shpallët "Armik të Partisë" asnjë mundësi nuk i dhatë që t’i shërbente vendit të tij me dinjitet, integritet dhe profesionalizëm. Kështu jeni sjellë me shumë shqiptarë të mirë, thjeshtë dhe vetëm se i konsideroni armik të partisë”, shkruan ndër të tjera Malaj në facebook.

Screenshot_6.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Parashikimi i Baton Haxhiut: PD dhe LSI nuk do garojnë bashkë, zgjedhjet i fiton…
“SHBA shpreson të hapen brenda 2020”, Matthew Palmer për negociatat: BE të ndërmarrë këtë hap logjik, Shqipëria ka bërë shumë »
Article Logic
Execution time: 0.010887145996094
array(1) { ["section"]=> string(164) "reaguan-pas-vdekjes-se-marko-bellos-arben-malaj-shperthen-ndaj-ish-kolegeve-socialiste-e-shpallet-armik-te-partise-dhe-s-i-dhate-mundesi-t-i-sherbente-vendit-230197" }