Real Madrid arrin pikën e fundit, skualifikohet edhe nga Kupa

Publikuar tek: sport, më 23:50 24-01-2018 Real Madrid arrin pikën e fundit, skualifikohet edhe nga Kupa

Real Madrid këtë vit është duke përjetuar një nga sezonet më të këqija të viteve të fundit.

Pas një suksesi spektakolar, ku në 4 vite rriti të fitonte 3 Champions League, kampionatin dhe disa kupa të tjera, “blaugranat” tashmë janë në një krizë të thellë.

Mbrëmjen e sotme djemtë e Zinedin Zidane u mundën edhe nga Leganes, në Kupën e Mbretit, duke u skualifikuar.

Pas kampionatit, ku është 19 pikë larg Barcelonës, ky është kompeticioni i dytë, që Real Madrid humbet shanset për të triumfuar. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027675151824951
array(1) { ["section"]=> string(67) "real-madrid-arrin-piken-e-fundit-skualifikohet-edhe-nga-kupa-107814" }