Real Madrid bën goditjen e parë në merkato, merr talentin spanjoll

Publikuar tek: sport, më 20:13 28-12-2017 Real Madrid bën goditjen e parë në merkato, merr talentin spanjoll

Real Madrid edhe pse në heshtje dhe larg bujës së madhe mediatike ka bërë goditjen e parë në merakton e këtij janari.

Klubi madrilen ka arritur akordin me portierin e ri spanjoll Kepa Arrizabalaga.

Lajmin e ka bërë të ditur gazeta spanjolle “As” e cila thotë se tashmë është mbyllur marrëveshja dhe në ditët në vijim pritet zyrtarizimi.

Kepa Arrizabalaga është një lojtar i prodhuar nga Athletic Bilbao dhe Reali do të paguajë kaluzolën prej 20 milion euro për ta marrë portierin.

Këtë sezon ai pritet të jetë në stol dhe do të provohet në disa ndeshje në kupë për të parë nëse mund të mbajë peshën e portierit të parë të Real Madrid. /Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023668050765991
array(1) { ["section"]=> string(72) "real-madrid-ben-goditjen-e-pare-ne-merkato-merr-talentin-spanjoll-104713" }