Real Madrid ruan traditën, 'gjunjëzon' Milanin në shtëpi në klasiken e Europës

Publikuar tek: sport, më 22:43 11-08-2018 Real Madrid ruan traditën, 'gjunjëzon' Milanin në shtëpi në klasiken e Europës

Real Madrid dhe Milan kanë luajtur së bashku për trofeun “Santiago Bernabeu”. Ndeshja ka përfunduar me rezultatin 3-1 për vendasit.

Duket se largimi i Ronaldos nuk ka ndikuar edhe shumë në lojën e kampionëve të Europës, të cilët kaluan shumë shpejt në avantazh, por më pas Higuain ka barazuar shifrat.

Megjithatë më pas Bale dhe Mayoral i kanë çuar shifrat në 3-1, duke dhuruar një spektakël të vërtetë përpara publikur të tyre.

 Ashtu sikurse triumfuan për 3 sezone radhazi në Champions League, po e njëjta gjë ka ndodhur edhe me këtë trofe, që ishte i treti radhazi i fituar.

Kujtojmë që ky trofe organizohet nga Real Madrid në nder të legjendës “Santiago Bernabeu”.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075809955596924
array(1) { ["section"]=> string(82) "real-madrid-ruan-traditen-gjunjezon-milanin-ne-shtepi-ne-klasiken-e-europes-130847" }