Real Madrid shkarkon Ancelottin

Publikuar tek: sport, më 22:41 25-05-2015 Real Madrid shkarkon Ancelottin

Carlo Ancelotti është shkarkuar nga posti i trajnerit të Real Madridit, pas qëndrimit për dy sezone në krye të klubit spanjoll.

55 vjeçari italian është shkarkuar pas skualifikimit të Realit nga Juventus në Ligën e Kampionëve dhe pas fitore së "La Ligës" nga Barcelona. Presidenti i Realit, Florentino Perez tha gjatë një deklrate për shtyp se vendimi nuk ishte aspak i lehtë. Ai njoftoi se tranjeri i ri pritet të emërohet javën e ardhshme.

“Çfarë ka bërë gabim ai? Nuk e di, por di të them që kërkesat në klubin tonë janë shumë të larta”, tha Perez.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0098121166229248
array(1) { ["section"]=> string(37) "real-madrid-shkarkon-ancelottin-11953" }