Real Madridi fiton Superkupën e Europës

Publikuar tek: sport, më 23:55 09-08-2016 Real Madridi fiton Superkupën e Europës

Ekipi i Real Madridit është shpallur kampion i Superkupës europiane pas fitores 3-2 ndaj Sevillas.

Reali shënoi i pari me golin e Asensio por Sevilla arriti të kthejë rezultatin duke shënuar dy herë me anë të Vazquez dhe Konoplyanka. Por pas barazimit të shifrave, në minutën shtesë të 119 Reali mundi të fitojë pas shumë vështirësive me gol të Dani Carvajal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E shau nga nëna, reagon futbollisti i Partizanit (Foto)
Peshëngritësi Briken Calja zë vendin e gjashtë në Rio, ngriti 326 kg (JA VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0086641311645508
array(1) { ["section"]=> string(45) "real-madridi-fiton-superkupen-e-europes-49280" }