REALI në kërkim të këtij sulmuesi

Publikuar tek: sport, më 10:11 25-07-2018 REALI në kërkim të këtij sulmuesi Sulmuesi Edison Kavani

Real Madrid është në kërkim të një sulmuesi që do t’i siguronte vazhdimësi golash, ashtu siç bënte Cristiano Ronaldo.

Deri tani janë lakuar shumë emra në klubin madrilen duke filluar nga Mbape tek Nejmar e Hazard. Të gjitha këto pista po shkojnë drejt dështimit pasi Nejmar ka deklaruar se do të qëndrojë të PSG, ndërsa Çelësi nuk e ka Hazardin në shitje ndërsa kartoni i  Mbape-së shkon në 200 milione euro .

Kjo ka bërë që Reali të hedh sytë nga Edison Kavani dhe po lëvizin shpejt për ta mbyllur marrëveshjen. Shiritin e kapitenit  të  Realit mund ta marrë Bejl dhe të bëjë ai rolin e liderit në skuadër, pasi largimit të Ronaldos këtë verë tek Juventusi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040071964263916
array(1) { ["section"]=> string(40) "reali-ne-kerkim-te-ketij-sulmuesi-129056" }