Realiteti i tmerrshëm i refugjatëve shqiptarë që jetojnë në Francë, familjet tregojnë vuajtjet e tyre

Publikuar tek: aktualitet, më 16:48 24-04-2017 Realiteti i tmerrshëm i refugjatëve shqiptarë që jetojnë në Francë, familjet tregojnë vuajtjet e tyre

Shumë familje shqiptare kanë emigruar jashtë vendit për të pasur një jetesë më të mirë, por ajo çfarë ata tregojnë është një tmerr i vërtetë.

Në fotot e mëposhtme të postuara nga një profesor në Prishtinë, Avni Islami i cili gjatë një udhëtimi në Francë ka vizituar kampin e refugjatëve në qytetin Metz, duken qartazi vuajtjet që po përjetojnë shqiptarët aty.

Gjatë bisedimeve një shqiptar i ka treguar Islamit se ka 2 muaj që ka flejtur poshtë urave ose korridoreve, në të ftohtin që të than kockat deri në palcë.

“Sot vizitova kampin e Qytetit të Metzit të Francës. Aty pash tmerrin dhe vujatjet e të rinjëve tanë dhe disa Familjeve shqiptar e. Gjatë bisedave që pata me ta e që nuk deshen qe tu permendet emri. Njëri nga ata tha se "dy muaj kam fjet nen ura ose ne koridore te ndertesave e tash pas më kanë sjell ketu jam i knaqur.. paramendojeni se ku ka ardh. Fotot e më poshtme flasin vet”, ka shkruar Islami në postimin e tij bashkangjitur fotove që tregojnë realitetin e hidhur.

55.jpg

4.jpg

3_copy.jpg

2_copy.jpg

11.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja shtatzënë ishte nisur drejt maternitetit por bllokohet nga protestuesit, lë makinën dhe ikën në këmbë (VIDEO)
Protesta e PD-së, Policia e Shtetit deklaratë: Çfarë ndodhi në një orë bllokim dhe materialet për deputetët demokratë »
Article Logic
Execution time: 0.011388063430786
array(1) { ["section"]=> string(106) "realiteti-i-tmerrshem-i-refugjateve-shqiptare-qe-jetojne-ne-france-familjet-tregojne-vuajtjet-e-tyre-76286" }