Realizohet transplanti i parë i penisit te një pacient me kancer

Publikuar tek: bota, më 15:36 16-05-2016 Realizohet transplanti i parë i penisit te një pacient me kancer

Transplanti i parë i penisti është realuzuar në spitalin e Bostonit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, te një pacient që vuante nga kanceri.

Pacientit Thomas Manning iu transplantua penisi nga një dhurues i vdekur ndërsa procedura e komplikuar zgjati rreth 15 orë. Doktorët thanë se pacienti do mund të urinojë sërish pas disa orësh ndërsa funksionimi i organit mund të dojë javë ose muaj.

Manning vuante nga një lloj kanceri agresiv dhe tepër fatal që u zbulua në vitin 2012 rastësisht nga doktorët që po e mjekonin për një plagosje gjatë punës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vetëm se i tha “Dodgy Dave” kryeministrit britanik, deputeti nxirret jashtë. Po në Shqipëri? (VIDEO)
Goditje spektakolare në Kolumbi, policia sekuestron 8 ton kokainë »
Article Logic
Execution time: 0.011754989624023
array(1) { ["section"]=> string(70) "realizohet-transplanti-i-pare-i-penisit-te-nje-pacient-me-kancer-40600" }