REBELËT/ JA 7 deputetët që votuan KUNDËR rezolutës për ILIR METËN (EMRAT)

Publikuar tek: politike, më 16:30 13-06-2019 REBELËT/ JA 7 deputetët që votuan KUNDËR rezolutës për ILIR METËN (EMRAT) Ilir Meta

Lefter Maliqi, Elda Hoti, Klajdi Qama, Artur Roshi, Fatjona Dhimitri, Vasil Sterjvski dhe Besnik Troplini.

Këta janë 7 emrat që votuan kundër rezolutës për Ilir Metën sot në Kuvend, raporton ekskluzivisht newsbomb.al.

7 deputetët i përkasin grupit të ri të opozitës, ardhur nga listat zëvendësuese të PD e LSI.

Ata dolën hapur kundër rezultës për Presidentin, hartuar dhe propozuar nga PS me qëllim kundërshtimin e dekretit për anullimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

deputetët Ramazan Gjuzi dhe Enada Kapllani abstenuan, ndërsa Koçi Tahiri nuk votoi por në fund rezoluta u miratua me 100 vota pro. / newsbomb.al/ 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025175809860229
array(1) { ["section"]=> string(77) "rebelet-ja-7-deputetet-qe-votuan-kunder-rezolutes-per-ilir-meten-emrat-168098" }