Rebelët rrëzojnë helikopterin rus në Siri

Publikuar tek: bota, më 13:52 01-08-2016 Rebelët rrëzojnë helikopterin rus në Siri

Një helikopter rus është rrëzuar nga rebelët në veri të Sirisë dhe dyshohet se të paktën 4 persona kanë humbur jetën.

Këtë gjë e kanë konfirmuar zyrtarët e ushtrisë ruse, të cilët kanë thënë se avioni Mi-8 kishte 5 persona në bord.

Mësohet se helikopteri po kthehej nga qyteti i Aleppos ku kishte shpërndarë ndihma humanitare.

Ende nuk dihet se kush qëndron pas rrëzimit të këtij helikopteri, por kjo ngjarje ndodh pikërisht pas njoftimit të grupit ISIS për slime në Rusi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025665998458862
array(1) { ["section"]=> string(47) "rebelet-rrezojne-helikopterin-rus-ne-siri-48366" }