Redi Jupi e thotë troç: Futbollistët më cilësorë në Shqipëri janë… (EMRAT)

Publikuar tek: sport, më 22:56 01-06-2019 Redi Jupi e thotë troç: Futbollistët më cilësorë në Shqipëri janë… (EMRAT)

Ish-futbollisti dhe analisti i njohur sportive Redi Jupi ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Mos i fol shoferit’.

Jupi ka folur për futbollin shqiptar, ku ndër të tjera ka veçuar dhe dy futbollistët më cilësor që sipas tij kanë bërë historinë brenda edhe jashtë vendit.


Jupi u shpreh se Panajot Pano është idhulli i tij të cilin e ka parë përmes videove, ndërsa nga afër i kanë tërhequr vëmendjen cilësitë e Sulejman Demollarit. 

‘Do ta ndaj në dy pjesë. Është pjesa që si kam parë, thonë që ka qenë Panajot Pano. Kam parë imazhe dhe video bardh e zi të vjetra dhe vërtetë janë gjëra të mëdha për një futbollist shqiptar, por nuk e vlerësoj dot. Por nga ata që kam parë, ka qenë Sulejman Demollari’, tha Redi Jupi.

redi-jupi.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026669025421143
array(1) { ["section"]=> string(77) "redi-jupi-e-thote-troc-futbollistet-me-cilesore-ne-shqiperi-jane-emrat-166582" }