Redi Jupi publikon listën për ndeshjen kundër Italisë, nuk grumbullohet Milot Rashica

Publikuar tek: sport, më 22:02 04-08-2016 Redi Jupi publikon listën për ndeshjen kundër Italisë, nuk grumbullohet Milot Rashica

Kombëtarja shqiptare U-21 do të luajë më datë 10 gusht miqësore më Italinë U-21. Takimi do të nisë në ora 21:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin “Riviera della Palme” San Benedetto del Tronto. Trajneri i kuqezinjve të vegjël, Redi Jupi ka bërë publik edhe listën e lojtarëve, ndërsa ekipi që do të grumbullohet më datën 7 gusht në Itali (San Benedeto).

Në listë bie në sy mungesa e talentit të Vitesse, Milot Rashica, i cili në fakt është në planet e trajnerit Gianni de Biasi për kombëtaren e madhe.

Rey Manaj vazhdon të jetë pjesë e U-21, kjo për arsye se është një përforcim shumë i mirë i skuadrës së Jupit, por edhe se nuk gjetur ende një vend të kombetaren e De Biasit. Huazimi nga Interi për te Pescara shihet si një mundësi e mirë për lushnjarin që të tregoi talentin e tij.

Miqësorja me Italinë zhvillohet në kuadër të dy ndeshjeve zyrtare që Kombëtarja U-21 do të zhvillojë në shtator dhe tetor të vlefshme për eliminatoret e Evropianit 2017. Kuqezinjtë luajnë më 2 shtator ndaj Greqisë dhe më 10 tetor ndaj Izraelit, që të dyja sfidat në transfertë. Shqipëria U-21 renditet aktualisht e dyta në Grupin 4 me 12 pikë në 8 ndeshje. Renditjen e kryeson Portugalia me 18 pikë.

Lista:

Nr

Emer Mbiemer

Pozicioni

Datelindja

Ekipi

1

Thomas Strakosha

Portier

19.03.1995

Lazio

2

Aldo Teqja

Portier

04.05.1995

FK Kukesi

3

Erdenis Gurishta

Mbrojtes

24.04.1995

KF Vllaznia

4

Bruno Lulaj

Mbrojtes

02.04.1995

KF Skenderbeu

5

Silvester Shkalla

Mbrojtes

10.08.1995

KF Teuta

6

Ardit Toli

Mbrojtes

12.07.1997

FC Olympiakos

7

David Domgjoni

Mbrojtes

15.10.1995

KF Tirana

8

Erion Hoxhallari

Mbrojtes

15.10.1995

KF Tirana

9

Kostandin Kariqi

Mbrojtes

13.05.1996

AO Trikala

10

Federico Zenuni

Mesfushor

19.01.1967

Torino Primavera

11

Qazim Laci

Mesfushor

19.01.1996

Apoel Nicosia

12

Keidi Bare

Mesfushor

28.08.1997

Atletiko Madrid Youth

13

Damian Gjini

Mesfushor

06.04.1995

Panionios

14

Realdo Fili

Mesfushor

14.05.1996

Partizani

15

Jasir Asani

Sulmues

19.05.1995

Vardar Skopje

16

Liridon Latifi

Sulmues

06.02.1994

KF Skenderbeu

17

Rey Manaj

Sulmues

24.02.1997

Pescara

18

Fiorin Durmishaj

Sulmues

24.11.1996

Panionios

19

Myrto Uzuni

Sulmues

31.05.1995

KF Apollonia

20

Andi Qerfozi

Sulmues

09.12.1995

St.Gallen U21

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.34103298187256
array(1) { ["section"]=> string(90) "redi-jupi-publikon-listen-per-ndeshjen-kunder-italise-nuk-grumbullohet-milot-rashica-48804" }