Referendum të ri për daljen nga BE, Theresa May zbulon kur do të ndodhë

Publikuar tek: bota, më 17:59 21-05-2019 Referendum të ri për daljen nga BE, Theresa May zbulon kur do të ndodhë Theresa May

Kryeministria britanike Theresa May në parlamentin britanik paraqiti 10 pikat e saj për Brexit-in e ri dhe tha se duhet që ky plan të mbështetet nga të gjithë deputetet britanik.

Sipas BBC, këto 10 pika do të duhet të votohen dhe me siguri që do të ketë shumë mendime të tjera.

Theresa May nuk e përjashtoi mundësinë e një referendumi të ri nesë situata bëhet prap e ndërlikuar dhe do të kalojë shumë kohë pa progres.

Që në momentin e parë shumë deputetet kanë reaguar në mediat sociale duke thënë se këto 10 pika të Theresa May do të duhen kohë për t’u miratuar dhe për t’u kontroluar.

A është kjo mundesia e fundit e Theresa May?

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02337384223938
array(1) { ["section"]=> string(77) "referendum-te-ri-per-daljen-nga-be-theresa-may-zbulon-kur-do-te-ndodhe-165164" }