Reforma në drejtësi, Ambasadori Lu takim kokë më kokë me Edi Ramën

Publikuar tek: politike, më 18:16 11-01-2016 Reforma në drejtësi, Ambasadori Lu takim kokë më kokë me Edi Ramën

Ambasadori i SHBA-së, Donald Lu ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama pasditen e sotme. Takimi është zhvilluar në godinën e kryeministrisë dhe ka zgjatur rreth 30 minuta.

Ndonëse asnjë nga zyrtarët nuk ka dhënë deklaratë lidhur me temën e diskutimit, mësohet se ajo ka qenë e përqëndruar mbi reformën në drejtësi.

Ambasadori Lu ka qënë mjaft aktiv ditët e fundit për të ndërmjetësuar mes dy palëve politike arritjen e një drafti të përbashkët për këtë reformë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088779926300049
array(1) { ["section"]=> string(71) "reforma-ne-drejtesi-ambasadori-lu-takim-koke-me-koke-me-edi-ramen-29710" }