Reforma në Drejtësi / Ekspertët përfundojnë draftin, Sadushi: Do e dorëzojmë edhe pa opozitën

Publikuar tek: politike, më 18:28 11-01-2016 Reforma në Drejtësi / Ekspertët përfundojnë draftin, Sadushi: Do e dorëzojmë edhe pa opozitën

Ekspertët e komisionit të Reformës në Drejtësi kanë mbyllur sot tryezën duke u shprehur se puna për hartimin e draftit ka përfunduar.

Megjithatë gjatë ditës së sotme, në takimin e ekspertëve në ambientete e Kryesisë së Kuvendit, nuk kanë qenë të pranishëm ekspertët e Partisë Demokratike, por vetëm ata socialistë. Mungesa e ekspertëve të PD-së edhi pas kundërshtimit të disa pikave në draft që sipas opozitës, rrezikojnë që sistemi i drejtësisë të kapet politikisht.

Por edhe pse ekspertët e PD-së bojkotuan, u rikthyen, dhe prej ditës së djeshme braktisën sërish tryezën, drafti u përfundua dhe pritet t’i dorëzohet ditën e martë Komisionit të Venecias.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009788990020752
array(1) { ["section"]=> string(95) "reforma-ne-drejtesi-ekspertet-perfundojne-draftin-sadushi-do-e-dorezojme-edhe-pa-opoziten-29712" }