Reforma në drejtësi, gazetari Sokolaj: Ka krijuar e një rrezik tjetër për prokurorë të caktuar

Publikuar tek: aktualitet, më 00:02 11-01-2018 Reforma në drejtësi, gazetari Sokolaj: Ka krijuar e një rrezik tjetër për prokurorë të caktuar

Gazetari Trashgim Sokolaj i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se reforma në drejtësi ka krijuar një rrezik tjetër për prokurorët, pasi i lë ata të vetëm përballë krimit.

Gazetari u shpreh se prokuororë të caktuar do të kenë më shumë vështirësi, pasi do të përballen me krimin e organizuar.

‘Reforma në Drejtësi nuk i ka dhënë zgjidhje disa çështjeve kryesore. Një prokuror në Tiranë merr të paktën 1 dosje në ditë dhe a është e mundur ai t’i hetojë! Ata kanë ngarkesë e nuk ka thjeshtëzim të procedurave. Reforma në drejtësi ka krijuar e një rrezik tjetër, prokurorë të caktuar do të jenë vetëm përballë krimit të organizuar. E gjithë reforma është hartuar për të ndryshuar gjendjen aktuale. Të njëjtën gjë që po bën znj. Marku ka bërë edhe Llalla kur erdhi në muajt e parë. Në 18 maj 2012, Gina ka paditur Ina Ramën. Pra është një gjë që përsëritet’,- tha gazetari Sokolaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.14429497718811
array(1) { ["section"]=> string(99) "reforma-ne-drejtesi-gazetari-sokolaj-ka-krijuar-e-nje-rrezik-tjeter-per-prokurore-te-caktuar-106148" }