Reforma në Drejtësi kryefjala e dialogut Shqipëri - BE, Hahn: Jemi optimist por ka ende shumë për të bërë

Publikuar tek: politike, më 12:57 30-03-2016 Reforma në Drejtësi kryefjala e dialogut Shqipëri - BE, Hahn: Jemi optimist por ka ende shumë për të bërë

Ka përfunduar pak minuta më parë dialogu i nivelit të lartë mes Komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn, kryeministrit Edi Rama, ministres së Integrimit Klajda Gjosha dhe ish-ministres së Integrimit Majlinda Bregu.

Kryefjala e diskutimeve me dyer të hapura ka qenë Reforma në Drejtësi, ku Komisioneri Hahn ka theksuar nevojën për realizimin sa më shpejt të saj. “Të jemi optimist, por ka ende shumë për të bërë. Reforma në Drejtësi duhet të realizohet sa më shpejt”, ka thënë Hahn.

dt5gg5g5g5g5.jpg

Ndërsa kryeministri Rama ka thënë se integrimi në Bashkimin Eurpian është një objektiv i përbashkët i opozitës dhe qeverisë. Përsa i përket Reformës, Rama tha “Jemi të vendosur të çojmë përpara procesin. Miratimi i saj ka ndikim në përmbushjen e prioriteteve”.

Intensifikimin e ritmit për realizimin e prioriteteve e ka theksuar edhe përvaqësuesja e opozitës në dialogun Shqipëri - BE, Majlinda Bregu.

34t34tfjhf.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0083990097045898
array(1) { ["section"]=> string(107) "reforma-ne-drejtesi-kryefjala-e-dialogut-shqiperi-be-hahn-jemi-optimist-por-ka-ende-shume-per-te-bere-36388" }