Reforma në Drejtësi: Lu dhe Vlahutin takojnë Fatmir Xhafën te Kryesia e Kuvendit

Publikuar tek: politike, më 11:33 08-03-2016 Reforma në Drejtësi: Lu dhe Vlahutin takojnë Fatmir Xhafën te Kryesia e Kuvendit

Një ditë pas takimit tyre më kreun e Kuvendit, Ilir Meta, Ambasadori Amerikan në Shqipëri, Donald Lu dhe Ambasadoria e BE-së, Romana Vlahutin kanë takuar sot kryetarin e Komisionit të Ligjeve dhe i atij për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj. Ky takim vjen një ditë pas deshtimit të konsesusit. Biseda mes tyre ka zgjatur rreth 60 minuta dhe pas takimit nuk ka patur asnjë deklaratë për shtyp.

Pozita dhe opozita nuk arritën dje konsesusin në komision ndërsa sot Donald Lu dhe Romana Vlahutin do të diskutojnë për Reformën e Drejtësisë me Fatmir Xhafaj. 

Gjatë ditës së djeshme Ambasadori Amerikan dhe Ambasadoria e BE-së takuan Ilir Metën te Kryesia e Kuvendit për të diskutuar për të njejtën temë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070250034332275
array(1) { ["section"]=> string(85) "reforma-ne-drejtesi-lu-dhe-vlahutin-takojne-fatmir-xhafen-te-kryesia-e-kuvendit-34530" }