Reforma në Drejtësi, ministrja Gjonaj: Politika nuk mund ta pengojë më, është futur në rrugën e saj

Publikuar tek: politike, më 22:54 16-07-2019 Reforma në Drejtësi, ministrja Gjonaj: Politika nuk mund ta pengojë më, është futur në rrugën e saj Ministrja e Drejtesise Etilda Gjonaj

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj shprehet se politika nuk mund të pengojë më Reformën në Drjetësi.

E ftuar në emisionin Tempora, Gjonaj tha se tashmë Reforma është futur në rrugën e saj për të ringritur një sistem të ri, që nga fillimi.

'Nëse më përpara edhe pas miratimit, kishte rrezikshmëri që të pengohej nga politika, sot nuk ka asnjë pengesë nga politika. Sot merr kohën e saj që do ti duhet çdo sistemi që ndryshon nga fillimi, me një arkitekturë dhe institucione të reja të marri periudhën e saj tranzitore që i duhet për të ringritur sistemin e ri', tha ministrja Gjonaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026603937149048
array(1) { ["section"]=> string(103) "reforma-ne-drejtesi-ministrja-gjonaj-politika-nuk-mund-ta-pengoje-me-eshte-futur-ne-rrugen-e-saj-172433" }