'Reforma në Drejtësi 'perla e Shqipërisë', Vasili sulmon Sorecën: S'besoj se paguheni për të mbajtur mbyllur derën e Europës

Publikuar tek: politike, më 11:12 14-08-2019 'Reforma në Drejtësi 'perla e Shqipërisë', Vasili sulmon Sorecën: S'besoj se paguheni për të mbajtur mbyllur derën e Europës Petrit Vasili - Luigi Soreca

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca, i cili tha se “reforma në drejtësi është ‘perla’ e Shqipërisë.”

Vasili sulmon Sorecën, teksa thotë se reforma është shndërruar në njën kapje dhe dështim dhe rendit disa dështime, sipas tij, të sistemit gjyqësor pas miratimit të reformës.

"Ndaj i dashur ambasador Soreca shihe me kurajo dhe ne sy deshtimin e drejtesise ashtu si bejne mbi 83% e shqiptareve qe nuk besojne më tek ajo. Po ta shohesh keshtu si shqiptaret,edhe reformen mund ta kthejme te 21-22 korriku i 2016 kur u miratua, por edhe Europes mund ti afrohemi sado pak", shkruan Vasili në një postim në Facebook.

Gjithashtu ish-deputeti i përmend edhe hapjen e negociatave, teksa i thotë Sorecës se beson që nuk është dhe nuk paguhet këtu për dështimin e negociatave.

Reagimi i plotë:

Reforma ne drejtesi, u kap, u zhbe dhe degradoi ndaj emrin e ka deshtim dhe jo perle!?

Ambasadori Soreca thote per Euroneës:

“Reforma në Drejtësi është ndoshta ‘perla e Shqipërisë’, jashtë rajonit apo në botë.”

Reforma qe shohin te gjithe shqiptaret eshte shnderruar ne nje kapje dhe deshtim qe s’ka nevoje per ndonje shkolle te madhe per tu kuptuar edhe nga shqiptari me i fundit.

Nuk eshte perle drejtesia qe ne Gjykaten e Durresit jep dy vendime per bashkine se e urdheron Edi Rama duke u bere turpi i botes.

Nuk eshte perle prokuroria qe mbyll dosjet skandaloze,qe jane te hapura nga mediat me te medha te botes.

Nuk eshte perle drejtesia qe ne KLGJ dhe KLP mbushet me anetare te tyre pa asnje integritet fallsifikatore evazore dhe spiune te sigurimit.

Nuk eshte perle drejtesia qe nuk vepron ndaj KQZ qe refuzon dekretet e Presidentit per zgjedhjet.

Nuk eshte perle drejtesia qe nuk heton e denon hajdutet e qeverise tek unaza e re,teatri,koncesionet etj etj,por denon qytetaret e grabitur nga qeveria.

Kjo lloj perle po ben te lulezoje krimi,droga korrupsioni dhe parate e pista dhe po e le Shqiperine jashte BE.

Ndaj i dashur ambasador Soreca shihe me kurajo dhe ne sy deshtimin e drejtesise ashtu si bejne mbi 83% e shqiptareve qe nuk besojne më tek ajo.

Po ta shohesh keshtu si shqiptaret,edhe reformen mund ta kthejme te 21-22 korriku i 2016 kur u miratua, por edhe Europes mund ti afrohemi sado pak.

Ndryshe i dashur ambasador na bie qe ne te mbajme perlen dhe deren e Europes ta kemi te mbyllur pergjithmone perpara fytyre, por une dua te besoj qe ju nuk jeni dhe nuk paguheni ketu per kete.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0075929164886475
array(1) { ["section"]=> string(126) "reforma-ne-drejtesi-perla-e-shqiperise-vasili-sulmon-sorecen-s-besoj-se-paguheni-per-te-mbajtur-mbyllur-deren-e-europes-175293" }