Reforma në Drejtësi/ Prokurori Llalla: Vendimet e gjykatave janë abuzive

Publikuar tek: aktualitet, më 13:49 02-02-2015 Reforma në Drejtësi/ Prokurori Llalla: Vendimet e gjykatave janë abuzive

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, tha në lidhje më Reformën në Drejtësi  se vendimet e gjykatave shpesh janë subjektive dhe abuzive. Ai kërkoi që Gjykata e Lartë të ushtrojë aktivitet për vendimet unifikuese.

Llalla tha gjithashtu se, garantimi i të drejtave të njeriut përbën përparësi dhe se i duhej e drejta  për të thirrur kolegjet e Gjykatës së Lartë.

Pas kësaj reagoi edhe kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori, i cili u shpreh i gatshëm për të dhënë kontributin në Reformën për Drejtësi. Ai pohoi se korrupsioni në gjygjsor është në formë të shëmtuar dhe se në momentin që do kenë draftin e reformës do të japin një vendim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministria e Punëve të Brendshme-Banorëve: Shmangni lëvizjet në zonat e përmbytura
Përmbytjet/Panariti: Blegtorët do të dëmshpërblehen nga shteti »
Article Logic
Execution time: 0.01120400428772
array(1) { ["section"]=> string(75) "reforma-ne-drejtesi-prokurori-llalla-vendimet-e-gjykatave-jane-abuzive-2146" }