Reforma në Drejtësi, SHBA: Vazhdon të ecë në rrugën e duhur, sipas planit

Publikuar tek: aktualitet, më 14:54 29-03-2019 Reforma në Drejtësi, SHBA: Vazhdon të ecë në rrugën e duhur, sipas planit

Ambasada amerikane në Tiranë thotë se reforma në Drejtësi vazhdon të ecë përpara, në rrugën e duhur, sipas planit.

'Shtetet e Bashkuara janë krenare për ndihmën që po u jepet këtyre institucioneve ndërsa ecin përpara. Shqipëria do të ketë shumë shpejt sistemin e ndershëm dhe transparent të drejtëisë që Kushtetuta parashikon', është shprehur zv. Shefi i Misionit në Detyrë Dan Koski në Konferencën Planifikimi Urban dhe Zhvillimi Ekonomik Vendas.

Sipas tij, qytetarët shqiptarë duhet të ndihen të sigurtë për këtë gjë pasi reforma në drejtësi nuk do të ndalojë.

Postimi i Ambasadës amerikane:

“Reforma në Drejtësi vazhdon të ecë përpara, në rrugën e duhur, sipas planit. Shtetet e Bashkuara janë krenare për ndihmën që po u jepet këtyre institucioneve ndërsa ecin përpra. Shqipëria do të ketë shumë shpejt sistemin e ndershëm dhe transparent të drejtëisë që Kushtetuta parashikon. Qytetarët shqiptarë duhet të ndihen të sigurtë për këtë gjë – reforma në drejtësi nuk do të ndalojë.” Zv. Shefi i Misionit në Detyrë Dan Koski në Konferencën Planifikimi Urban dhe Zhvillimi Ekonomik Vendas. Lexoni fjalimin e plotë: https://bit.ly/2YxVM6i

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2c/1.5/16/1f1fa_1f1f8.png");">??️ | “Justice Reform continues to charge forward, on track, and as planned. The United States is proud to help these new institutions as they move forward. Albanians will soon have the honest and transparent justice system promised by their constitution. Albanian citizens should feel certain about this – justice reform will not stop.” Acting Deputy Chief of Mission Dan Koski at the Territorial Planning and Local Economic Development Conference. Read full remarks: https://bit.ly/2YxVM6i

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016419887542725
array(1) { ["section"]=> string(77) "reforma-ne-drejtesi-shba-vazhdon-te-ece-ne-rrugen-e-duhur-sipas-planit-158389" }