Reforma në drejtësi, Xhafaj: Drafti final më 12 mars

Publikuar tek: politike, më 17:42 07-03-2016 Reforma në drejtësi, Xhafaj: Drafti final më 12 mars

Është mbledhur Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi në drejtimin e kryetarit Fatmir Xhafaj.

Xhafaj ka njoftuar se pas konkluzioneve të Komisionit të Venecias, drafti final për këtë reformë në rëndësishme do të jetë më 12 mars, pasi komisioni të mblidhet sërish. Ai ka falenderuar të gjithë ekspertët që kanë ndihmuar për hartimin e draftit për reformën në drejtësi.

Ndërkohë, përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Eduard Halimi ka kërkuar dialog politik për çështjet që ndajnë opozitën me mazhorancën. Ai ka ripërsëritur qëndërimin e PD-së për Byronë e Hetimit dhe rëndësisë që ajo ka për të qenë në varësinë e Prokurorisë dhe jo Ministrisë së Brendshme. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.069674968719482
array(1) { ["section"]=> string(56) "reforma-ne-drejtesi-xhafaj-drafti-final-me-12-mars-34488" }