REFORMA ZGJEDHORE/ Dy deputetë dorëzojnë në Kuvend propozimin për LISTA TË HAPURA

Publikuar tek: aktualitet, më 11:07 19-12-2019 REFORMA ZGJEDHORE/ Dy deputetë dorëzojnë në Kuvend propozimin për LISTA TË HAPURA Nga seancat e kaluara

Nis mbledhja në Komisionin e Reformës Zgjedhore.

Ndërkaq, Myslim Murrizi dhe Halit Valteri, deputetë të opozitës dorëzuan në Kuvend propozimin për ndryshimin e sistemit proporcional kombëtar me lista të hapura.

"Do të propozojmë ndryshimin e sistemit Zgjedhor. Ndryshimi i sistemit, është kërkuar jo vetëm nga ne, por nga të gjithë përveç Ramës dhe Bashës. Ne kërkojmë një sistem të listave të hapura që qytetarët të zgjedhin përfaqësuesit e tyre", tha Murrizi për mediat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama sot në Itali, merr pjesë në Forumin Rajonal të vendeve të Europës Qëndrore e Jugore
Ngrija e SPAK/ PD falenderon SHBA-në, mesazh prokurorëve: Shkatërroni krimin politik, duhet të jeni të paanshëm »
Article Logic
Execution time: 0.012650012969971
array(1) { ["section"]=> string(87) "reforma-zgjedhore-dy-deputete-dorezojne-ne-kuvend-propozimin-per-lista-te-hapura-189829" }