Reforma Zgjedhore/ Zbardhet emri i bashkëkryetarit nga opozita e re, del nga komisioni Rudina Hajdari (Kush e zëvendëson)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:40 24-04-2019 Reforma Zgjedhore/ Zbardhet emri i bashkëkryetarit nga opozita e re, del nga komisioni Rudina Hajdari (Kush e zëvendëson)

Zbardhet emri i bashkëkryetarit për Reformën Zgjedhore nga opozita e re.

Mësohet se kryetar është zgjedhur Korab Lita, ndërkohë që bëhet me dije se deputetja Rudina Hajdari ka dalë nga Komisioni dhe vendin e saj e ka zënë Myslym Murrizi.

Kuvendi ka ndryshuar formulën e Reformës Zgjedhore. Ky ndryshim vjen pas negociatave me deputetët e opozitës së re, duke përfshirë kështu në komision edhe këta të fundit.

Mësohet se Komisioni i Reformës Zgjedhore nga 18 anëtarë që ishte më parë, do të bëhet me 10 anëtarë, ndërsa kryetar do të jetë Damian Gjiknuri.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070831775665283
array(1) { ["section"]=> string(124) "reforma-zgjedhore-zbardhet-emri-i-bashkekryetarit-nga-opozita-e-re-del-nga-komisioni-rudina-hajdari-kush-e-zevendeson-161699" }