Refugjatët mes telave me gjemba arrijnë Hungarinë (Video)

Publikuar tek: bota, më 21:31 26-08-2015

Pamje tronditëse vazhdojnë të publikohen nga mediat e huaja për udhëtimin e dhjetra emigranëve në ditë që nëpërmjet Ballkanit kërkojnë të arrijnë vendet e Bashkimit Europian, kryesisht Gjermaninë dhe Mbretërinë e Bashkuar.

Hungaria ka ndërtuar një mur me gjemba në kufirin e saj me Serbinë për të penguar kalimin ilegal të refugjatëve, që vijnë kryesisht nga Siria, Iraku dhe Afganistani.

Të frikësuar nga përballja me policinë hungarze, refugjatët kalojnë poshtë telave me gjemba dhe shumica e tyre nga shpejtësia lënë pas rrobat dhe plaçkat e pakta që kanë me vete, me qëllim që të largohen sa më shpejtë drejt destinacionit të radhës.

Numri i lartë i refugjatëve që po dynden drejt BE-së ka alarmuar kancelaritë europiane, të cilat po punojnë për të gjetur një zgjidhje në frenimin e këtij fenomeni.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013651132583618
array(1) { ["section"]=> string(61) "refugjatet-mes-telave-me-gjemba-arrijne-hungarine-video-19261" }