Refugjatët, Rama: Jemi gati. Avramopulos: Do ju mbështesim

Publikuar tek: politike, më 14:54 18-03-2016 Refugjatët, Rama: Jemi gati. Avramopulos: Do ju mbështesim

Kryeministri Edi Rama mësohet të jetë shprehur përpara Komisionerit grek të BE-së për Migrimin, Dimitri Avramopulos, se Shqipëria është gati të marrë rolin e saj në rajon për pritjen e emigrantëve.

Ndërsa Avramopulos është shprehur se në hapjen e dyerve për emigrantët Shqipëria do mbështetet nga Bashkimi Europian, ndërsa ka nevojë për përgjigje kolektive.

Refugjatët nga vendet e Lindjes së Mesme, dhe hapja e kufijve shqiptarë për strehimin e tyre besohet të ketë qenë e vetmja çështje e diskutuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088510513305664
array(1) { ["section"]=> string(60) "refugjatet-rama-jemi-gati-avramopulos-do-ju-mbeshtesim-35422" }