Refugjati sirian fiton miliona euro në lotarinë franceze

Publikuar tek: bota, më 19:00 17-01-2016 Refugjati sirian fiton miliona euro në lotarinë franceze

Një refugjat sirian që u largua nga vendi i tij i shkatërruar nga lufta në vitin 2011 ka fituar miliona euro në lotarinë në Francë.

Sipas “Mirror” refugjati, emri i të cilit nuk është bërë publik, e bleu biletën fituese në Paris, pranë një kioske në Saint-Denis. Refugjati sirian ka thënë për “Le Parisien” se ka në plan të blejë një apartament dhe të hapë një restorant. Ai gjithashtu ka planifikuar të sjellë në Fancë pjesën tjetër të familjes që aktualisht ndodhet në Siri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mijëra makina luksoze gjenden të braktisura në Dubai, kërkohen pronarët (Foto)
Asnjë islandez nën 25 vjeç nuk beson se Zoti krijoi Tokën »
Article Logic
Execution time: 0.01134204864502
array(1) { ["section"]=> string(62) "refugjati-sirian-fiton-miliona-euro-ne-lotarine-franceze-30243" }