Refuzimi i negociatave, PALOKA ‘shfryn’ ndaj RAMËS: Shkëlqen vetëm si ‘lolo oborri’

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:13 27-10-2019 Refuzimi i negociatave, PALOKA ‘shfryn’ ndaj RAMËS: Shkëlqen vetëm si ‘lolo oborri’ Edi Paloka

Ish-deputeti i PD-së Edi Paloka sulmoi kryeministrin Rama si ‘’lolo’’ duke e fajësuar për dështimin e hapjes së negociatave si dhe për gjendjen e rëndë ekonomike politike të vendit.

Në një mesazh të publikuar së fundmi në Facebook, Paloka ironizon se ‘’Rama po shkëlqen si lolo oborri’’.

Mesazhi i Edi Palokës:

Europa e perqesh dhe refuzon lolon per deshtimet e tij, por koston e paguajne shqiptaret. Deshtoi per here te katert te hapte negociatat, sic ka deshtuar me ekonomine, me punesimin, me shendetesine, me legalizimet. E vetmja fushe ku shkelqen eshte ajo e lolos se oborrit. Nderkohe qe vendet e tjera marrin miliona per projekte dhe investime dhe avancojne ne rrugen europiane, Shqiperia ka mbetur peng i lolos. Europa kerkon nje qeveri dhe kryeminister serioz e jo nje lolo qe fsheh deshtimin, krimin, drogen dhe korrupsionin me atlete e citjane.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074260234832764
array(1) { ["section"]=> string(84) "refuzimi-i-negociatave-paloka-shfryn-ndaj-rames-shkelqen-vetem-si-lolo-oborri-183672" }