Refuzohen për herë të dytë 3 kandidatët e Shqipërisë për në Gjykatën e Strasburgut, zbulohet arsyeja

Publikuar tek: aktualitet, më 13:49 13-04-2017 Refuzohen për herë të dytë 3 kandidatët e Shqipërisë për në Gjykatën e Strasburgut, zbulohet arsyeja

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës ka refuzuar për herë të dytë 3 kandidatët e Shqipërisë për në Gjykatën e Strasburgut, Aleksandër Muskaj, Aurela Anastas dhe Sokol Berberi.

 Në raportin e paraqitur nga komisioni theksohet se tre emrat e paraqitur nga qeveria shqiptare nuk i plotësojnë kriteret për të zëvendësuar gjyqtarin shqiptar në Gjykatën e të Drejtave të Njeriut, Ledi Bianku.

Herën e parë qeveria shqiptare paraqiti si kandidatë Ina Ramën, Gent Ibrahimin dhe Sokol Berberin, që u refuzuan, pasi u konsideruan të pa konsultuara. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kërcënime e tritol biznesmenëve dhe akademikëve, ky është vendimi i Prokurorisë për Emiljano Shullazit dhe miqtë e tij (E PLOTË)
Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, përfshihen 4 mjete (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.012017965316772
array(1) { ["section"]=> string(105) "refuzohen-per-here-te-dyte-3-kandidatet-e-shqiperise-per-ne-gjykaten-e-strasburgut-zbulohet-arsyeja-75059" }