Refuzoi të paguante për pengmarrjen e nipit të tij, ja cila është historia e multibilionerit më të pasur në botë

Publikuar tek: bota, më 17:49 24-04-2019 Refuzoi të paguante për pengmarrjen e nipit të tij, ja cila është historia e multibilionerit më të pasur në botë

J Paul Getty është një nga multibilionerët që ka lënë gjurmë në botë për historinë e tij.

Si sot në vitin 1973 multibilioneri amerikanë që kishtë në pronësi e tij gjysmën e fabrikave me naftë në Amerikë, refuzoi të paguante për lirimin e nipit e tij.

Sipas filmit amerikan ‘All the Money in The World’, i cili tregon historinë biografike të tij, J Paul Getty,  ishtë një nga biznesmenët me egoist dhe kursimtar.

Pëngmarresit i kishin dërguar multibilionerit madje dhe veshin e nipit e tij si një tip hakmarrjeje, por multibilioneri nuk u prek aspak.

Djaloshi u gjet pas dy javësh i vdekur ndërsa J Paul Getty mbeti në histori si multibilioneri më kursimtar në botë.

57580346_339244780068620_5007272396382535680_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013228893280029
array(1) { ["section"]=> string(118) "refuzoi-te-paguante-per-pengmarrjen-e-nipit-te-tij-ja-cila-eshte-historia-e-multibilionerit-me-te-pasur-ne-bote-161712" }