Regjimi sirian liron reporterin amerikan të rrëmbyer në vitin 2012

Publikuar tek: bota, më 16:07 08-04-2016 Regjimi sirian liron reporterin amerikan të rrëmbyer në vitin 2012

Regjimi sirian ka liruar një reporter amerikan i cili u rrëmbye në vitin 2012 gjatë udhëtimit në vend.

Sipas dy zyrtarëve amerikanë të cilët folën për “Washington Post” në kushte anonimiteti, 33 vjeç Kevin Patrick Daëes nga San Diego u la i lirë pas disa muajsh negociata. Së fundmi atij i ishte lejuar të kontaktonte me familjen e tij dhe të merrte pakot që i dërgoheshin nga SHBA-të.

Regjimi sirian nuk e pranoi asnjëherë të kishte rrëmbyer fotografin por zyrtarët amerikanë besonin se regjimi ose një grup i afërm me ta po e mbanin peng 33 vjeçarin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020497798919678
array(1) { ["section"]=> string(72) "regjimi-sirian-liron-reporterin-amerikan-te-rrembyer-ne-vitin-2012-37171" }