Regjisorja tregon emocionet e vjehrrës sa herë i flet për daljet publike: U bë e famshme por nuk proteston

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:55 01-12-2019 Regjisorja tregon emocionet e vjehrrës sa herë i flet për daljet publike: U bë e famshme por nuk proteston

Regjisorja Alda Bida, njëherazi dhe bashkëshortja e Petri Bozot i ka bërë pak minuta më parë një dedikim të veçantë vjehrrës së saj, Luljetës. 

Ajo ka publikuar në ‘Facebook’ një foto ku shfaqen të dyja të qeshura dhe tregon emocionet e vjehrrës për çdo dalje televizive.

Sipas Bidës, Luljeta nuk mërzitet kur shokët e Petrit e telefonojnë dhe e pyesin për konsultime.

Ndërkaq regjisorja shprehet se ajo as nuk proteston kur në titra nuk ja shkruajnë emrin si duhet.

Kujtojmë që Luljeta Bozo profesoreshë shqiptare në fushën e inxhinierisë, është një nga emrat më të vlerësuar akademikë në Shqipëri. Ka botuar 35 libra profesionalë, në fushën e inxhinerisë, shkencës dhe gjeoteknikës. Në vitin 2001 ajo e vlerësua nga Universiteti i Biografive në Cambridge si gruaja ndërkombëtare e vitit, si një nga gratë shkencëtare më të mira.

Statusi i plotë:

I tregoj per cfare ndodh pas cdo dalje televizive dhe ajo buzeqesh duke shfletuar nje liber...

Nuk bezdiset kur shoqet e shoket e mi apo te Petrit e telefonojne e pyesin...e marrin te konsultohen...

Ajo nuk proteston, kur Petri i tregon se nuk ia shkruajne ne titra si duhet emrin apo gradat

shkencore...

(Nga Luljeta Xhulieta )

Ajo nuk perton te ndaje informacionin qe ka, dijet e saj ne ndihme te informimit te njerezve...

Ajo nuk ka fb, as instagram

Ajo e mat kohen me veprat qe ben...me librat qe shkruan me dashurine e kujdesin qe na dhuron .sepse

Ajo eshte unike.

Me fat qe e kemi

(E kam te perseritur kete qe them per Luljeta Bozo( Konomi)

Screenshot_9.png

tnjyu.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.24837398529053
array(1) { ["section"]=> string(112) "regjisorja-tregon-emocionet-e-vjehrres-sa-here-i-flet-per-daljet-publike-u-be-e-famshme-por-nuk-proteston-188032" }