Regjistrohen 151 raste të reja me Covid në Greqi, asnjë viktimë

Publikuar tek: rajon, më 19:08 07-08-2020 Regjistrohen 151 raste të reja me Covid në Greqi, asnjë viktimë Ilustruese

Ministria e Shëndetësisë së Greqisë ka njoftuar se sot janë konfirmuar 151 raste të reja me koronavirus në vend.

Mësohet se 7 prej tyre janë zbuluar pas kontrolleve në pikat doganore. Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 5270, ku 54.6% janë burra dhe pjesa tjetër gra.

Mësohet se 17 raste të reja me COVID-19 janë nga një dasmë në Alexandroupolis. Sot në Greqi fatmirësisht nuk ka rezultuar asnjë viktima nga Covid-19.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008044958114624
array(1) { ["section"]=> string(69) "regjistrohen-151-raste-te-reja-me-covid-ne-greqi-asnje-viktime-216429" }