Regjistrohet procedimi penal për 4 koncensionet e ministrit Beqaj

Publikuar tek: politike, më 18:18 21-01-2016 Regjistrohet procedimi penal për 4 koncensionet e ministrit Beqaj

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedim penal për akuzat e shpërdorimit të detyrës dhe shkeljes së barazisë në tenderë në lidhje me koncesionet e ministrisë së shëndetësisë.

Dosja penale i është ngarkuar prokurorit Endrit Bimi për tu hetuar që prej ditës së hënë të kësaj jave. Veprimi i parë pas regjistrimit të procedimit ka qenë urdhri i sekuestrimit për tri dosjet e koncesioneve, njofton Panorama.

Procedimi penal është regjistruar pa emra personash por vetëm për veprat penale që dyshohet se janë konsumuar.

Në qendër të hetimeve janë tri koncesione. Momentalisht, po hetohet për koncesionin e hemodializës, e cila kap vlerën e 86 milionë dollarëve. Gjithashtu, nën hetim është edhe koncesioni për sterilizimin e pajisjeve kirurgjikale, që shkon deri në 100 mln dollarë. Pjesë e hetimeve janë edhe koncesioni i chek-upit të trumbetuar si falas.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089569091796875
array(1) { ["section"]=> string(71) "regjistrohet-procedimi-penal-per-4-koncensionet-e-ministrit-beqaj-30618" }