Reklama frymëzuese e Maradonës: Dashuria mund të shpëtojë futbollin

Publikuar tek: sport, më 09:35 19-05-2016

Një reklamë frymëzuese rreth dy minuta ka si protagonist legjendën e futbollit  Diego Armando Maradona.

Një burrë i quajtur Noa, një ditë gjendet i vetëm në një vend të shkretë, hap gazetën dhe lexon kryetitull: “Kohë të këqija për futbollin”.

Më pas shfaqet nga asgjëja Maradona, që ka imazhin e trupëzuar të Zotit. Ai i thotë Noas se “E vetmja gjë që mund ta shpëtojë futbollin është dashuria”, dhe i kërkon këtij të fundit të ndërtojë një stadium me arka prej druri.

Noa zbulon se nuk ishte i vetëm dhe takon disa yje të futbollit, si Pepe, Kros, Navas, Evra, dhe ndërtojnë së bashku një stadium të tërë prej druri. Reklama mbyllet me fjalët “Ne jemi futbolli”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0079967975616455
array(1) { ["section"]=> string(72) "reklama-frymezuese-e-maradones-dashuria-mund-te-shpetoje-futbollin-40878" }