Rekord i frikshëm në Maqedoninë e Veriut, 12 viktima dhe 1085 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit

Publikuar tek: rajon, më 20:46 31-10-2020 Rekord i frikshëm në Maqedoninë e Veriut, 12 viktima dhe 1085 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit Ilustruese

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 1085 raste të reja me COVID-19 ndërkohë që 12 persona kanë humbur jetën.

Shkupi ka numrin më të madh të rasteve me 447, ndërsa pas tij vijnë Kumanova me 69 dhe Shtip-i me 39.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë infektuar 31.572 perona, nga të cilët 994 kanë humbur jetën, ndërkohë që numri i rasteve aktive është 10.131.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kosova nuk gjen qetësi, regjistrohet numri më i lartë i infektimeve që nga fillimi i pandemisë (SHIFRAT)
Dy shqiptarë kapen me kokainë, njëri tenton t’i ikë policisë, ja çfarë u gjet në apartamente »
Article Logic
Execution time: 0.011523962020874
array(1) { ["section"]=> string(110) "rekord-i-frikshem-ne-maqedonine-e-veriut-12-viktima-dhe-1085-raste-te-reja-me-covid-ne-24-oret-e-fundit-225960" }