Rekord infektimesh në Maqedoninë e Veriut, në 24 orët e fundit regjistrohen 594 raste të reja me COVID-19

Publikuar tek: rajon, më 21:47 17-10-2020 Rekord infektimesh në Maqedoninë e Veriut, në 24 orët e fundit regjistrohen 594 raste të reja me COVID-19 Ilustruese

Maqedonia e Veriut ka shënuar ditën e sotme rekord infektimesh me COVID-19, pasi janë regjistruar 594 raste të reja me koronavirus.

Shkupi është qyteti me numrin më të madh të rasteve, 303, e ndjekur nga Strumica me 34, Tetova me 26 dhe Kumanova me 22.

Ndërkohë 3 persona kanë ndërruar jetë, duke e çuar në 824 numrin total të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01255202293396
array(1) { ["section"]=> string(111) "rekord-infektimesh-ne-maqedonine-e-veriut-ne-24-oret-e-fundit-regjistrohen-594-raste-te-reja-me-covid-19-224156" }