Rekord negativ me Covid-19 në Greqi, bilancit të viktimave i shtohen 12 persona të rinj (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 20:03 27-10-2020 Rekord negativ me Covid-19 në Greqi, bilancit të viktimave i shtohen 12 persona të rinj (SHIFRAT)

Rritja e rasteve ditore me Covid-19 në Greqi ka arritur një rekord të ri negativ.  

Në 24 orët e fundit, në shtetin fqinj janë shënuar 1.259 raste të reja me koronavirus, numri më i lartë i regjistruar në javët e fundit, ndërsa 12 persona kanë humbur betejën me sëmundjen e rëndë.

Nga rastet e raportuara, 295 janë regjistruar në Athinë, 291 në Selanik, 75 në Rodopi. 55 në Serres dhe 47 në Larisa.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 32,752, nga të cilët 55.5% janë meshkuj. 102 qytetarë ndodhen në intubim, 33% femra dhe pjesa tjetër meshkuj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Revista Charlie Hebdo tallet keq me presidentin Erdogan, i dedikon karikaturë të ‘sikletshme‘
Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë »
Article Logic
Execution time: 0.010796070098877
array(1) { ["section"]=> string(101) "rekord-negativ-me-covid-19-ne-greqi-bilancit-te-viktimave-i-shtohen-12-persona-te-rinj-shifrat-225412" }