Rekordi i çmendur i notarit amerikan përballë atij të Shqipërisë. Dhe Lindita Nikolla po e ndjek nga afër

Publikuar tek: sport, më 15:09 12-08-2016 Rekordi i çmendur i notarit amerikan përballë atij të Shqipërisë. Dhe Lindita Nikolla po e ndjek nga afër

"Peshkaqeni" Michael Phelps fitoi medaljen e katërt radhazi për Amerikën dhe të 13-ën në Lojërat Olimpike. Por përpos kësaj, amerikani ka thyer një rekord të madh që ishte vendosur para 2160 vitesh nga Leonidha i Rodosit në Greqinë e Lashtë.

Ky është një rekord i çmendur i vendosur nga Phelps, ku me shumë gjasa do të duhen edhe shumë vite të tjera për t'u thyer nga ndonjë talent tjetër i notit.

Kujtojmë që ditën e djeshme notari shqiptar Sidni Hoxha, i cili u kualifikua i pari në baterinë e tij theu rekordin e vendosur disa kohë më përpara. Por në krahasim me amerikanin Phelps, notari ynë është shumë larg me rekordet e vendosura nga amerikani...

Ministrja jone e Sporteve, Lindita Nikolla ndodhet në Rio, për të qenë vetë dëshmitarë e olimpizmit shqiptar…

 

Tabela me renditjen, Shqipëria e 59-ta

tabelanot.png

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031644105911255
array(1) { ["section"]=> string(110) "rekordi-i-cmendur-i-notarit-amerikan-perballe-atij-te-shqiperise-dhe-lindita-nikolla-po-e-ndjek-nga-afer-49555" }