Rekordi i Ronaldos, 501 gola në karrierën e tij

Publikuar tek: sport, më 22:42 30-09-2015 Rekordi i Ronaldos, 501 gola në karrierën e tij

Cristiano Ronaldo u kthye të mërkurën në mbrëmje te goli, ose më mirë te golat, pasi shënoi dy të tillë në Malmo, duke arritur një tjetër rekord.

Me 2 golat e shënuar, Ronaldo ngjitet në kuotën e 323 golave në 308 ndeshje, duke barazuar Raulin, i cili ka zhvilluar 741 ndeshje, në listën e shënuesve më të mirë në historinë e Realit të Madridit.

Ndërkaq, yllit portugez i duhej vetëm një gol për të kapur 66 golat e Raulit në Champions League, ndërsa tani ka shkuar në 67 gola, transmeton Sportal.

Tjetër rekord për Ronaldon është ai i golave personal, sepse ka mbërritur tashmë në 501 të tillë, një shifër e pabesueshme.

Lexo edhe: Fitojnë Reali, Juventusi dhe Manchester, zhgënjen Atletico

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12042188644409
array(1) { ["section"]=> string(52) "rekordi-i-ronaldos-501-gola-ne-karrieren-e-tij-22046" }