Rekordi i zgjedhjeve në Maliq, zgjidhet për të pestën herë Topçiu

Publikuar tek: politike, më 10:38 23-06-2015 Rekordi i zgjedhjeve në Maliq, zgjidhet për të pestën herë Topçiu

Gëzim Topçi ka shënuar rekord në mbajtjen e postit të kryebashkiakut të Maliqit. Edhe në këto zgjedhje kandidati i ASHE-së u shpall fitues përballë konkurrentit të tioj Xhevdet Belishta (APPD) duke regjistruar rekord në fitoret e tij pasi ky është i pesti mandat që Topçiu do të drejtojë këtë bashki.

Gëzim Topçiu do të zgjidhej për herë të parë kryebashkiak i Maliqit nën siglën e PS-sënë vitin 2000 dhe tri vite më vonë po në siglën e PS-së, Topçiu do të rikonfirmonte vijimin e drejtimit të kësaj bashkie. Më pas, në zgjedhjet lokale të 2007-s, Gëzim Topçiu do të merrte mandatin e tij të tretë nën siglën e koalicionit të majtë, që përbëhej nga PS-ja, LSI-ja, PSD-ja dhe AD-ja, ndërsa katër vite më vonë, në garën e 8 majit 2011. Fitorja e tij u vulos edhe në zgjedhjet e 21 qershorit 2015.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009253978729248
array(1) { ["section"]=> string(70) "rekordi-i-zgjedhjeve-ne-maliq-zgjidhet-per-te-pesten-here-topciu-14405" }