Rekrutimet e të rinjve, ushtria popullore kineze e bën me muzikë "Rap" (Video)

Publikuar tek: bota, më 19:54 05-05-2016 Rekrutimet e të rinjve, ushtria popullore kineze e bën me muzikë

Ushtria Çlirimtare Popullore e Kinës ka vendosur të targetojë djemtë e rinj me anë të një kënge Rap.

Në një përpjekje për të rekrutuar sa më shumë të rinj, ushtria kineze ka publikuar një video të një kënge Rap me titull “Deklarata e luftës”.

Teksti i këngës është i mbushur me shprehje si “Po pres për urdhrin që të vras, vras, vras” apo “Lufta mund të shpërthejë në çdo moment”. Video ka gjithashtu pamje nga stërvitjet e ushtrisë popullore kineze.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01316499710083
array(1) { ["section"]=> string(79) "rekrutimet-e-te-rinjve-ushtria-popullore-kineze-e-ben-me-muzike-rap-video-39602" }