“Rektorati përcaktoi gjobat për studentët”, eksperti i APPA: Këto janë tarifat më të larta në Europë (TABELA)

Publikuar tek: ekonomi, më 12:25 07-06-2017 “Rektorati përcaktoi gjobat për studentët”, eksperti i APPA: Këto janë tarifat më të larta në Europë (TABELA)

Rektorati i UT, përcaktoi tarifat për studentë e masterit në Universitetin e Tiranës.

Eksperti i Institutit të Studimeve Politike, Rigels Xhemollari, teksa i konsideron "gjoba", tarifat e larta të universitetit publik, thekson se asnjë parti nuk merr përsipër të lehtësojë xhepat e prindërve, ndonëse njëra parti thotë që do e fuqizojë ligjin për arsimin e lartë e tjetra që do e shfuqizojë.

Reagimi i Rigels Xhemollarit dhe tabela me tarifat përkatëse:

Fundi i vitit akademik po afrohet dhe prindërit që kanë fëmijë studentë janë njerezit më teë stresuar në këtë muaj. Rektorati i UT përcaktoi edhe për këtë vit gjobat ër studentët e masterit. 
A keni dëgjuar ndonjë parti të bëjë fushatë për reduktimin apo përgjysmimin e tarifave të studenteve, përveç debateve shterpë mes deputeteve zonja? A e dini se këto janë tarifat më të larta ne Evrope sa i takon universiteteve publike?
Një parti do e fuqizojë e tjetra do e shfuqizoje ligjin e arsimit të lartë, por asnjëra nuk merr përsipër të lehtësoje xhepat e prindërve vitin e ardhshëm akademik.

19030714_1419835408078156_2852943193934013836_n_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098640918731689
array(1) { ["section"]=> string(109) "rektorati-percaktoi-gjobat-per-studentet-eksperti-i-appa-keto-jane-tarifat-me-te-larta-ne-europe-tabela-81561" }