Renato Mekolli kundër çmimeve që vendosin marketet dhe restorantet në Shqipëri

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:34 24-08-2016 Renato Mekolli kundër çmimeve që vendosin marketet dhe restorantet në Shqipëri

Anëtari i jurisë së “Masterchef Albania”, Renato Mekolli ka treguar disa “hile” të zanatit të kuzhinierit. Ai ka treguar mënyrën se si të ulësh koston e një pjate që ha klienti, duke mos blerë nëpër markete.

Mekolli sugjeron produktet që shesin tregtarët në rrugë, që janë bio dhe shumë më të lira për të gjithë ata kuzhinierë që kërkojnë të gatuajnë pjata me çmim sa më të arsyeshëm.

Postimi i Renato Mekollit:

Kur në marketet më me emër që ka Tirana keto i gjeni me mbi 1000 lek të reja.I fut një xhiro rreth e rrotull bllokut dhe ke gjyshen që ti jep me 1000 lek të vjetra dhe bio.

Me kete mënyrë nje chef por edhe nje njëri i thjeshtë ul koston e pjatës që ha klienti.

Dhe e ha bio mbi të gjitha.

Ndërsa rozmarina përseri në marketet më me emër që ka tirana e gjen 100 gr 300 lek te reja

Me një xhiro rreth lulishteve e gjen pa lek fare.

Kaq nga mua.

Beni check para se te blini.

Mos i jepni leket kot marketeve e pasurohen nga të gjithe ne!

14089055_10209172832231069_3525414202328326201_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026370048522949
array(1) { ["section"]=> string(84) "renato-mekolli-kunder-cmimeve-qe-vendosin-marketet-dhe-restorantet-ne-shqiperi-50752" }