Renditja e FIFA, kombëtarja e Shqipërisë nuk ndryshon pozicion në klasfikim, bie me 3 Kosova

Publikuar tek: sport, më 22:35 10-08-2017 Renditja e FIFA, kombëtarja e Shqipërisë nuk ndryshon pozicion në klasfikim, bie me 3 Kosova

Federata Ndërkombëtare e Futbollit ditën e sotme ka bërë publike renditjen e kombëtareve për muajin Korrik.

Komëbtarja e Shqipërisë duke mos zhvilluar asnjë takim gjatë këtij muaji nuk ka ndryshuar asnjë pozicion në krahasim me muajin e mëprashëm.

Akuatlisht skuadra e drejtuar nga Kristian Panuçi ndodhet në 63-të me 583 pikë të grumbulluara. Përpara nesh në redintje është një emër i madh i futbollit botëror siç është Rusia, ndërsa pas vlen të theksohet Norvegjia, një kombëtare që po njeh rënie nga viti në vit.

Ndërsa për sa ipërket udhëhesqjes së klasifikimit, ajo vazhdon të jetë “pronë” e kombëtares braziliane e ndjekur nga Gjermania Argjentina dhe Zvicra. Ndërkohë  Spanja vijon të jetë e 11-ta dhe vetëm një pozicion më poshtë gjendet kombëtarja italiane.

Për këtë muaj përfaqësuesja e Kosovës megjithëse nuk ka zbritur në fushë në muajin Korrik, por ka humbur 3 pozicione teksa klasifikohet në vendin e 180-të, kjo për shkak se kanë fituar pozicione kombëtaret e Barbados, Sant. Vincent dhe Sant. Lucia, komëbtare të cilat në këtë muaj kanë marrë rezultate pozitive.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.080838203430176
array(1) { ["section"]=> string(96) "renditja-e-fifa-kombetarja-e-shqiperise-nuk-ndryshon-pozicion-ne-klasfikim-bie-me-3-kosova-88782" }